30-01-2023, 13:59

Берое и Ингулец не се победиха в контрола, играна в Турция.

Двата отбора направиха 1:1.

В 6-ата минута Серкан Юсеин стреля от дистанция, но Паламарчук изби в корнер.

Около 30-ата минута заваля силен дъжд, който затрудни сериозно съперниците. Малко преди края на полувремето пък се изсипа и градушка.

В началото на втората част Уерди Мара шутира от границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

Ингулец поведе в 53-ата минута. След центриране от корнер, Кучаренко се извиси и засече с глава за 0:1.

Берое изравни в 85-ата минута. Дамян Йорданов отправи дълго подаване напред към Васил Василев, който напредна, остана сам срещу вратаря на Ингулец и отправи удар отдясно на вратата. Украинският страж изби, но топката попадна в краката на Вини Трибуле, който не сгреши при добавката, оформяйки крайното 1:1.

Берое: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 17. Спас Георгиев, 21. Вини Трибуле, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 3. Сана Гомеш;

Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтанов, 15. Георги Динков, 5. Зария Ламбулич, 18. Денислав Станчев, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов, 19. Васил Василев, 10. Уерди Мара;

Ингулец: 12. Паламарчук, 29. Смоляков, 55. Ковальов (к), 60. Поспелов, 33. Нагиев, 8. Клименко, 5. Запорожец, 88. Кухарчук, 97. Резепов, 14. Кравчук, 9. Марусич.