Ботев (Пловдив) унижи Берое в дербито на Тракия, Бароан избухна с хеттрик

30-09-2023, 21:56

Ботев (Пловдив) записа втора победа, откакто се премести на реновирания стадион "Христо Ботев". "Жълто-черните" се наложиха категорично с 4:1 над Берое в среща от 12-ия кръг на efbet лига.

С хеттрик се отличи безспорно най-добрият играч в мача Антоан Бароан. Четвъртия гол пък бе дело на Ивелин Попов. За Берое с почетно попадение се отчете Джани Политино.

По този начин пловдивчани остават на 11-то място с 12 точки, докато "заралии" заемат осмата позиция с 14 пункта.

Двубоят запонча с лек натиск на домакините, но в 18-ата минута гостите от Стара Загора пропуснаха първото добро положение. Джорди Мерлин центрира към непокрития Вини Трибуле, който от близка дистанция стреля покрай вратата.

Домакините също създадоха опасна ситуация. В 22-ата минута При центриране от ъглов удар на Константинос Балоянис топката достигна до Фаустас Степонавичус, чийто изстрел с глава изобщо не затрудни Хуан Лунгарсо.

Преломният момент през първата част настъпи в 33-ата минута, когато Божидар Пенчев постъпи безрасъдно, след като извърши нарушение в собственото си наказателно поле срещу Антоан Бароан. Главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка, а асистентите на ВАР потвърдиха решението му, преглеждайки обстойно съприкосновението.

С изпълнението се нагърби именно фаулираният нападател, реализирайки за 1:0.

В края на полувремето старозагорци можеха да възстановят паритета. Сантиаго Годой с топовен изстрел удари левия страничен стълб на вратата, пазена от Даниел Кайзер.

Второто полувреме стартира по най-добрия начин за "канарчетата". Асът на състава Антоан Бароан овладя топката малко преди границата на наказателното поле, за да отправи фамозен изстрел, направил безпомощен Хуан Лунгарсо.

В 63-ата минута стражът на "заралии" беше изгонен. Хуан Лунграсо не предвиди действията си, когато напусна наказателното си поле, тъй като се опита да спре Антоан Бароан, ала аржентинецът изби кълбото с ръце, което подпечата отстраняването му от игра.

Мъките за състава от Стара Загора продължиха, тъй като за втори път опонента им получи дузпа. Реда Рабей стреля от пряк свободен удар, Енцо Хойос докосна топката с ръка, което се оказа фрапатно, защото съдията имаше отличен поглед и посочи дузпата. Антоан Барон отново пое отговорност и така оформи своя хеттрик.

Гостите все пак съумяха да разпечатат вратата на Даниел Кайзер. Джани Политино записа името си сред голмайсторите чрез изключително прецизен удар. Секунди по-късно обаче Ботев (Пловдив) увеличи аванса си. Атакуващият халф Ивелин Попов осъществи впечатляващ рейд, като с лекота матира Хуан Лунгарсо