НА "АРМИЯТА": ЦСКА с пестелива победа след Рома, върна се в тройката

НА

13-12-2020, 14:19

ЦСКА продължава с отличното си представяне в шампионата при Бруно Акрапович, след като постигна победа с 2:1.

Домакините стигнаха до успеха над Ботев (Враца) на своя стадион "Българска армия" в среща от 15-ия кръг на родния елит, а след мача "червените" са трети в класирането с актив от 30 точки, а пък врачани са 10-и с едва 15 пункта.

Керчев си вкара автогол в собственаата врата в 17-ата минута и така ЦСКА поведе. Соу удвои в 58-ата минута, а пък гостите стигнаха до почетен гол чрез Генов четири минути по-късно.

Срещата започна отлично за домакините и те притиснаха своя противник още в началните минути, а в 12-ата минута Вион от чиста позиция пропиля отличен шанс да открие за домакините.

Две минути след това Генов можеше да изненада домакините, но ударът му бе спасен от Бусато.

В 17-ата минута след центриране на Занев от фланга Керчев успя да си вкара топката в собствената врата.

Броени минути по-късно след удар на Соу футболист на гостите изчисти топката от голлинията и предотврати чист гол.

До почивката имаше още интересни ситуации пред двете врати, като в 31-ата минута Костов спаси удар на Тиаго, а малко след това топката профуча много близо покрай вратата на ЦСКА след удар на Генов.

В 36-ата минута Костов се представи прекрасно след удар на Вион, а минута след това Антов нацели гредата.

Второто полувреме започна отлично за домакините и в 52-ата минута удар с глава на Занев мина на сантиметри от вратата на Костов.

В 58-ата минута все пак ЦСКА вкара втори гол, след като Соу от няколко метра прониза противниковата врата.

Точно шест минути след това Генов намали след грешка на Бусато, а до края домакините владееха повече инициативата.

В крайна сметка не паднаха повече попадения и резултатът се запази.

ЦСКА - Ботев Враца 2:1

1:0 Керчев (17, автогол)

2:0 Али Соу (59)

2:1 Даниел Генов (65)

СЪСТАВИ:

ЦСКА: Бусато, Матей, Жеферсон, Кери, Занев, Вион, Тиаго Родригес, Юга, Соу, Санкаре, Антов;

Ботев Враца: Костов, Ндиайе, Зехиров, Керчев, Генов, Гаджев, Миланов, Костадинов, Атанасов, Том, Златински;

1 - Начало на мача

5 - Лошо за ЦСКА! Валентин Антов се контузи и се наложи да получава медицинска помощ

9 - Нито един чист голов шанс от началото на мача

13 - Сериозен пропуск пред вратата на Ботев Враца. Вион центрира, а Санкаре прати топката над вратата

15 - Генов нанесе опасен удар към Бусато, вратарят се намеси добре и изби кълбото в корнер

17 - ГОЛ! ЦСКА поведе след центриране на Занев и автогол на Керчев, който си прати топката в собствената врата

24 - СТРАХОТЕН ПРОПУСК! Керчев изби от голлинията след удар на Соу, а след това и Костов се намеси след добавка