Нов шок за Ботев (Пловдив) на "Колежа"! Крумовград обърна "канарчетата" и се загнезди в топ 6

Нов шок за Ботев (Пловдив) на

20-08-2023, 20:55

Ботев (Пловдив) записа поражение с 1:2 у дома от отбора на Крумовград в мач от Първа лига. Това е 8-ми мач, в който "канарчетата" не успяват да спечелят на обновения си стадион.

Всичко за Ботев (Пд) започна отлично и те откриха резултата чрез новото си попълнение Ивелин Попов, който се разписа в 21-вата минута. Гостите обаче обърнаха развоя на събитията и с попадения на Дос Сантош(53') и Диего Рапосо(83'), взеха пълния актив от точки.

Домакините влязоха добре в мача и още в третата минута Янис Карабельов стреля опасно, но стражът на гостите отрази шута му.

Доброто начало за домакините даде резултат в средата на първото полувреме. Акере проби по десния фланг и нанесе опасен удар, вратарят на гостите спаси, но топката попадна в новото попълнение на Ботев - Ивелин Попов, който границата на малкото наказателно поле се разписа за 1:0.

До края на първата част Серкан Юсеин на два пъти притесни Ханкич, но вратарят на Ботев се справи.

"Канарчетата" стартираха силно втората част и бяха много близо да удвоят аванса си. Самюел Акере преодоля защитата на гостите, след което отправи мощен удар, който разтресе напречната греда.

Въпреки импулса в играта на домакините, гостите съумяха да възстановят паритета. Мартин Сораков овладя подаване в наказателното поле, за да асистира на Патрик Дос Сантош, с чийто удар разпечата вратата на Хидайет Ханкич.

Пет минути по-късно новото попълнение на тима от Пловдив Ивелин Попов изпревари бранител на Крумовград, като със сетни усилия успя да комбинира с Янис Карабельов, ала изстрелът му от непосредствена близост не затрудни стража Янко Георгиев.

Така се стигна до 83-та минута, когато гостите от Крумовград препарираха "канарчетата". Диего Рапосо се възползва от центриране отляво и с десния крак технично прати топката в мрежата на Ханкич за крайното 1:2.

Ботев - Крумовград 1:2

Голмайстори: 1:0 Ивелин Попов 21, 1:1 Патрик дос Сантош 53, 1:2 Диего Рапосо 83

Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас Тамм, Станислав Работов, Константинос Балоянис, Самуел Акере, Красиан Колев (46 - Реда Рабей), Антонио Перера (79 - Лъчезар Балтанов), Янис Карабельов, Ивелин Попов, Мартин Секулич (70 - Точукву Нади)

Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Матей Шимич, Калоян Пехливанов, Александър Георгиев (76 - Джуниет Али), Божидар Кацаров (89 - Раян Сенхаджи), Серкан Юсеин, Диего Рапосо (89 - Жак Пехливанов), Патрик дос Сантош (76 - Китан Василев), Даниел Миланович, Александър Колев (50 - Мартин Сораков)

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив

Съдия: Красен Георгиев

Жълти картони: Николай Минков, Янис Карабельов (Ботев Пловдив); Джуниет Али (Крумовград)