ОБЗОР: Издънка на Монтана позволи на Арда да се откъсне

26-04-2019, 20:00

Арда се измъчи срещу последния Добруджа, но все пак успя да вземе изключително ценни три точки пред собствена публика. Футболистите на Стамен Белчев спечелиха с 1:0 и дръпнаха с две точки пред Монтана в спора за второто място.  Тимът от северозападна България направи 0:0 при гостуването си на Кариана.

Голът на мача в Кърджали вкара капитанът на домакините Пламен Крумов. Той се разписа в 67-ата минута.

Литекс пропусна да запише четвърта поредна победа, след като завърши 0:0 у дома с Локомотив (София). Двубоят край Покрития мост започна с 45 минути закъснение, тъй като гостите имаха проблем на пътя с клубния си автобус.

На два пъти гредите спасиха столичните “железничари” след удари на Тонислав Йорданов (45) и Петко Ганев (62). Ганев от домакините беше изгонен десет минути преди края.

Литекс събра 42 точки в актива си и остава непоклатим на петата позиция четири кръга преди края на сезона Локомотив (София) пък е осми с 33 т.

Царско село вече си осигури промоция. За баражите се борят Арда, Монтана и ЦСКА 1948. "Червените" имат шанс да се доближат на точка от топ 3 ако спечелят домакинството си на Несебър във вторник.