Спортист Своге и Беласица не излъчиха победител

25-11-2023, 19:50

Отборите на Спортист (Своге) и Беласица завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на Втора лига. Гостите поведоха в 60-ата минута, когато Аспарух Смилков вкара директно от пряк свободен удар а в 75-ата  Светослав Диков изравни от дузпа. Петричани играха с човек по-малко от средата на първата част, когато Запро Динев получи червен картон, след като удари с лакът Владимир Сиромахов, при което носът на играча на домакините бе счупен и той бе принудително сменен.

Мачът започна двуостро, като и двата отбора нямаха кой знае какви голови положения.

В 20-ата минута гостите бяха близо до отбелязването на гол. След центриране отляво топката бе избита, стигна до Мартин Тодорски, който стреля опасно, но Ивайло Василев спаси по страхотен начин.

В 22-ата минута напрежението се покачи, след като Запро Динев удари с лакът Владимир Семерджиев в главата. Първоначално реферът Иво Исаев показа жълт картон на Динев, но след като видя състоянието на играча на Спортист и се посъветва със своя помощник Виктор Кукурянов вдигна директен червен картон. Владимир Семерджиев пък се оказа със счупен нос и бе заменен принудително.

В 39-ата минута Радослав Живков стреля с глава, но покрай вратаря.

В заключителните минути на полувремето Спортист натисна своя съперник. Мартин Кръстев стреля опасно, а Георгиев изби в ъглов удар.

Последва центриране, след което топката бе избита извън наказателното поле, Калоян Стефанов стреля, но топката се удари в защитник, направи парабола и кацна върху гредата.

Дълбоко в добавеното време Павлин Чиликов стреля с глава, но вратарят на Беласица спаси.

Не бяха изминали и 40 секунди от началото на второто полувреме, когато Спортист направи добра атака, при която Осман Дембеле влезе в наказателното поле и реши да подава, което обаче позволи на гостите да избият топката в корнер.

В 57-ата минута Павлин Чиликов свали топката с глава към Георги Маджаров, който стреля от чиста позиция, но не уцели вратата.

Минута по-късно и Калоян Стефанов шутира от дистанция, но не сполучи.

Гостите поведоха в 60-ата минута. Лионел Самба извърши нарушение пред наказателното поле, Аспарух Смилков изпълни перфектно прекия свободен удар и не остави никакви шансове на Ивайло Василев - 0:1.

В 65-ата минута Спортист можеше да изравни. След центриране на Калоян Стефанов Ариф Ферадов игра с глава, но от 2-3 метра изпрати топката в тялото на вратаря.

В 71-ата минута Спортист направи нова добра атака, след центриране на Калоян Стефанов, Светослав Диков върна топката към Антон Иванов, който обаче стреля над вратата.

В 73-ата минута футболист на Беласица извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Светослав Диков бе точен от бялата точка и оформи крайното 1:1.