Арда победи Етър в приятелски мач

28-07-2023, 22:58

Арда надигра с 3:1 Етър в контролна среща, която се игра в Нова Загора.

Приятелският мач бе организиран, тъй като срещите и на двата отбора в третия кръг на efbet Лига бяха отложени заради ангажименти на техните съперници в европейските клубни турнири.

Арда имаше превес преди почивката и наниза три гола. Още в началните минути на мача кърджалийци отправиха два удара - първият мина над вратата, а вторият бе уловен от вратаря Дамян Христов. Етър отговори с атака в 12-ата минута, при която Крум Стоянов отляво центрира, но Бетегон не можа да нанесе хубав удар и вратарят улови.

В 15-ата минута Коконов бе изпуснат отляво и стреля, но Христов извади в корнер. Пет минути по-късно стражът на етърци стори същото и след удар на Хюсеинов, но след корнера не можа да избие топката и Хюсеинов отблизо откри - 1:0. Нов пропуск от чиста позиция направи Коконов.

В 29-ата минута Мартин Тошев опита да изведе Бетегон сам пред вратата, но в последния момент защитник успя да избие.

След атака и центриране отдясно в 40-ата минута Тилев засече топката за 2:0, а в самия край на полувремето Коконов с хубав удар извън пеналта вкара и трети гол за Арда.

След почивката и в двата отбора бяха направи доста смени. Играта бе по-равностойна, но без много положения пред двете врати. Футболистите на Етър започнаха да атакуват по-често и силен удар на Ивайло Димитров от дистанция в 63-ата минута мина покрай гредата. После и Николай Янков стреля над вратата. В 84-ата минута Шано Буколда бе съборен пред дъгата на наказателното поле и от отсъдения фаул Ивайло Димитров оформи крайното 1:3.