Дубълът на ФК ЦСКА 1948 с първа победа през новия сезон

22-07-2023, 20:40

Миналогодишният първенец във Втора лига - ФК ЦСКА 1948 II постигна първа победа през новата кампания, след като във 2-ия кръг надви на свой терен Марица (Пловдив) с 3:1. Гостите откриха с попадението на неостаряващия Валери Домовчийски, но още до края на първата част резултатът стана 1:1 благодарение на автогол. Нови два гола в последните 15 минути фиксираха крайния резултат.

Много силен мач изигра Спортист (Своге), който се справи с претендента за връщане в елита Спартак (Варна) с 2:0. И двата гола паднаха след почивката и бяха дело на Владимир Семерджиев и Иван Аврамов.

Първенство на България по футбол, Втора лига - срещи от 2-ия кръг:

Спартак Плевен - Дунав Русе 0:2 (0:1) голмайстори: 0:1 Симеон Вешев 39, 0:2 Димитър Калчев 62 ЦСКА 1948 II - Марица Пловдив 3:1 (1:1) голмайстори: 0:1 Валери Домовчийски 16, 1:1 Веселин Марчев 21-автогол, 2:1 Преслав Антонов 75, 3:1 Мариян Тонев Спортист Своге - Спартак Варна 2:0 (0:0) голмайстори: 1:0 Владимир Семерджиев 49-дузпа, 2:0 Иван Аврамов 73 по-късно днес: Черноморец Балчик - Струмска слава Литекс - Добруджа на 23 юли: Лудогорец II - Септември София Марек - Монтана Черноморец Бургас - Бдин Видин от четвъртък: Янтра - Беласица 2:1