Марица разтопи "шоколадите" от Своге

Марица разтопи

31-07-2023, 21:15

Марица (Пловдив) победи с 3:1 Спортист Своге в последен мач от 3-ия кръг на Втора лига. С успеха домакините събраха 6 точки, докато "шоколадите" остават с 3.

След равностойно начало домакините излязоха напред в резултата в 14-тата минута. Станислав Маламов проби по фланга и центрира. Веселин Марчев се извиси над всички и отбеляза за 1:0.

В 37-ата минута гостите изравниха чрез Александър Бастунов. Той се разписа, засичайки с глава центриране от ъглов удар.

Марица започна по-добре второто полувреме и постепенно установи контрол върху събитията на терена. В 69-ата минута "пиратите" отново поведоха. Марчев изведе Маламов. Крилото залъга защитник и преодоля вратаря Гошев.

Две минути преди изтичането на редовното време Марчев сложи точката на спора с втория си гол в мача. Той оформи крайния резултат 3:1 в полза на Марица.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Янтра Габрово, докато Спортист Своге посреща Дунав Русе.