Септември (София) с драматична победа над Спортист (Своге)

13-08-2023, 20:14

Лидерът във Втора лига Септември (София) постигна драматична пета поредна победа, след като се наложи над Спортист (Своге) с 2:1 в 5-ия кръг.

Успехът на столичани дойде в 5-ата минута на добавеното време, когато се разписа Христо Иванов. Така играчите на Красимир Балъков продължават с пълен актив.

Янтра (Габрово) напълно заслужено отнесе Дунав (Русе) с 3:0 като гост и с 10 точки излезе на 2-а позиция в класирането. Важна победа в борбата за измъкването от опасната зона постигна Струмска слава (Радомир), а Марица и Черноморец (Бургас) си вкараха 6 гола и завършиха наравно.

Марица (Пловдив) - Черноморец 1919 (Бургас) 3:3 (2:2) Голмайстори: 1:0 Дейвид Ифеани 9, 1:1 Тодор Чаворски 12, 1:2 Даниел Иванов 16,

2:2 Валери Домовчийски 44, 3:2 Валери Домовчийски 64, 3:3 Живко Петков 85 Пропусната дузпа за Черноморец - 3-а минута Дунав (Русе) - Янтра 2019 (Габрово) 0:3 (0:0) Голмайстори: 0:1 и 0:2 Даниел Младенов 49 и 51, 0:3 Петър Вуцов 61 Септември (София) - Спортист (Своге) 2:1 (1:1) Голмайстори: 0:1 Мартин Кръстев 30, 1:1 Ивайло Михайлов 39, 2:1 Христо Иванов 90+5

Струмска слава (Радомир) - Спартак (Плевен) 2:0 (1:0) Голмайстори: 1:0 Антонио Ласков 3-дузпа, 2:0 Георги Янев 90 По-късно днес: Черноморец (Балчик) - Литекс (Ловеч) Спартак 1918 (Варна) - Бдин (Видин) В понеделник: Монтана - Лудогорец II във вторник: Добруджа 1919 (Добрич) - ЦСКА 1948 II (София) Беласица (Петрич) - Марек (Дупница)