Софийският Локомотив качи Пирин на втори коловоз

05-08-2023, 23:17

С попадения на Красимир Станоев от дузпа и на Карлос Франса от пряк свободен удар, отборът на Локомотив (София) постигна победа с 2:0 у дома срещу Пирин в последния съботен двубой от програмата на четвъртия кръг в Първа лига.

По този начин Локо (София) записа втора победа от четири срещи, докато Пирин е със само една спечелена точка до момента.

В осмата минута Ивайло Найденов центрира към Калоян Кръстев, но вратарят Максим Ковальов отрази опита за гол на нападателя на столичани, а 13 минути след това стражът на "орлетата" отрази и удар на Карлос Франса.

Пирин достигна до първия си точен изстрел една в 41-ата минута, когато Симеон Александров шутира от далечна дистанция, но Александър Любенов улови кълбото без никакви проблеми.

В самия край на първата част на двубоя Красимир Станоев шутира от границата на наказателното поле, а Ковальов не успя да хване топката, но повали в Галин Минков и главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа, реализирана от Красимир Станоев.

Веднага след това Минков центрира отдясно и Карлос Франса отправи удар с глава, който беше спасен от вратаря на благоевградчани.

Домакините продължиха да бъдат по-активни и след почивката. В 48-ата минута Франса подаде за Кръстев, който не успя да покачи аванса за Локомотив.

Точно 20 минути след това Кръстев се размина с топката в наказателното поле на гостите след успоредно подаване на голлинията от страна на Бруно Франко.

Малко повече от четвърт час преди края на редовното време Христо Попадийн подаде за Симеон Александров и той преодоля вратаря Александър Любенав, но след това прати топката над вратата.

В 75-ата минута гол на Карлос Франса беше отменен заради засада.

Осем минути преди края на редовното време Франса шутира силно от пряк свободен удар и реализира красиво второ попадение във вратата на Пирин.

Локомотив (София) - Пирин (Благоевград) 2:0

голмайстори: 1:0 Красимир Станоев 45+3' дузпа, 2:0 Карлос Франса 82'

жълти картони: Красимир Милошев, Валентин Николов, Карлос Франса (Локомотив), Мартин Бачев, Христо Попадийн, Борис Тютюков, Айуб Абу (Пирин)

главен съдия: Владимир Вълков