Спартак (Варна) с изразителна победа за своята годишнина

27-08-2023, 21:32

Спартак (Варна) разгроми Марек с 4:0 за радост на своите привърженици навръх 105-годишнината си. Още в началото "соколите" приложиха преса и в третата минута капитанът Виктор Митев, след поредица от комбинации, отправи страховит удар по земя към долния ляв ъгъл на вратата, отбелязвайки за 1:0.

В средата на първото полувреме страхотен пас на Дани Начев намери Наско Зехиров по дясното крило, а след центрирането му настъпи суматоха в наказателното поле на Марек. Последваха няколко силни минути на гостите. Любомир Костов бе изведен на стрелкова позиция , но ударът му не затрудни вратаря Георгиев.

До почивката домакините изнесоха играта в по-предни позиции, но до голова опасност не се стигна. В началото на втората част варненци започнаха много активно. В 58-ата минута Вели Боев започна атака отляво, центрира по земя, а най-съобразителен бе Ахмед Ахмедов, който насочи топката в мрежата пред погледа на защитниците и вратаря на гостите.

В 77-ата минута Ахмедов остана сам срещу вратаря на гостите, но се засуети. 60 секунди по-късно, при опит за изкуствена засада, отново Ахмедов остана очи в очи срещу противниковия страж, но този път подаде на нахлулия отдясно Ивей Ромееш, който направи резултата класически. В последната минута Йохан Н'зи отбеляза четвърти гол.