Дунав срази Септември с два гола да шест минути

24-08-2018, 20:41

Дунав спечели с 2:0 домакинството си на Септември и изплува от дъното на класирането. Тимът на Малин Оачев вече има 6 точки след първата си домакинска победа за сезона. До момента русенци нямаха успех срещу столичен тим. Те загубиха последователно - от Славия (0:2), Левски (1:2) и ЦСКА (0:3).

Септември е на 12-о място с едва 4 точки.

Дунав изигра отлично първо полувреме, след което можеше да съжалява, че не води в резултата.

Домакините имаха шанс да открият резултата още в 6-ата минута, когато удар на Глаусио от границата на малкото наказателно поле беше отразен от вратаря на гостите Валентин Галчев. В следващата атака Динков уцели гредата, а при добавката топката влезе в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

В 18-ата минута Септември също беше близо до гола, но Будинов не успя да вкара след центриране отляво. Футболист на Дунав се изпречи на пътя му и след рикошет в Динков топката излезе в корнер, от който не последва нищо сериозно.

Балджийски пусна пас към Коконов в 34-ата минута, но в крайна сметка топката се оказа в ръцете на Галев. Последва неточен удар на Мартин Ковачев.

В 42-ата минута реферът отсъди пряк свободен удар за Септември заради нарушение срещу Будинов. Галчев центрира, Диаби стреля с глава, но топката не намери целта.

Малко след това Станоев прати топката на сантиметри от вратата на Галев.

В добавеното време играчите на Септември имаха претенции за дузпа, но съдията остави играта да продължи.

Веднага след почивката удар на Бенга с глава беше отразен от Димитров. В 56-ата минута Септември остана с човек по-малко, след като Иван Стоянов беше изгонен за втори жълт картон. Последва центриране от пряк свободен удар на Балджийски, топката попадна в Патев, който обаче не можа да нанесе удар.

В 69-ата минута Дунав все пак стигна до гол. Капитанът Мартин Ковачев заби топката в мрежата на гостите след асистенция на Ндиайе.

Шест минути след това Ахмед Ахмедов реализира втори гол за домакините, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар отдясно.

Светослав Ковачев можеше на да направи 3:0 но ударът му се отби в гредата в 81-ата минута.

В заключителните секунди Галчев стреля в стената от фаул пред наказателното поле.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 14. Божидар Васев, 16. Мартин Ковачев, 5. Георги Динков, 83. Христо Попадийн, 4. Петър Патев, 98. Светослав Ковачев, 25. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов, 77. Бранимир Костадинов, 27.Глаусио Да Силва;

Треньор Малин Орачев

СЕПТЕМВРИ: 1. Валентин Галев, 8. Борис Галчев , 24. Александър Георгиев, 6. Александру Бенга, 10. Асен Чандъров, 23.  Здравко Димитров, 25. Иван Стоянов, 20.  Ишмаел Байду, 4. Аласан Диаби, 9. Мирослав Будинов, 26. Фабиано Алвеш;