БИТКАТА ЗА СЕДМОТО МЯСТО СЕ ЗАВЪРЗА! Черно море само с хикс на Коматево (СНИМКИ)

17-05-2021, 19:22

Черно море спечели само точка при гостуването си на Ботев Пд. Мачът между двата тима завърши 1:1. "Моряците" запазват седмата позиция, която дава право на участие в турнира Лига на конфедерациите. Техният аванс пред следващия ги Левски е пет точки. Той обаче може да бъде съкратен на две още тази вечер, когато "сините" приемат на "Герена" Царско село, който изостава на шест точки от "моряците" и също има теоретичен шанс да се пребори за седмата позиция.

Илиан Илиев изгледа мача от трибуните, тъй като изтърпяваще наказание. Тимът му пък не можа да спечели трети пореден мач, докато Ботев няма успех в седем последователни двубоя.

Домакините първи стигнаха до точен удар. Центриране от корнер в осмата минута стигна до Марио Младеновски, който стреля, но Георги Георгиев улови. Черно море отговори с добра атака на Илиан Илиев, който влезе в наказателното поле и пробва удар, който обаче се закачи крака на защитник и не затрудни Янко Георгиев.

Четвърт час след началото шут на Фейсал Касми прелетя над напречната греда. Ботев Пе бе много близо до попадение в 17-ата минута. Филип Филипов беше изведен от Джонатан Перейра и стреля, но ударът му се отби в напречната греда. В 24-ата Емануел Току изведе Салиф Сисе сам срещу Георги Георгиев, но се подхлъзна и падна, което позволи на вратаря на Черно море да изчисти топката.

В 37-ата минута дойде и първото положение за варненци. Стефан Велев остана очи в очи с Янко Георгиев, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев. Черно море поведе в резултата в 42-ата минута. След центриране на Илиан Илиев -младши от корнер  Стефан Станчев надскочи защитата на съперника и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Ботев започна по-активно второто полувреме, но така и не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на Георги Георгиев. В 56-ата минута Файсел Касми се озова на добра позиция и опита удар от далечно разстояние, но не уцели вратата на домакините.

Малко по-късно Емануел Току бе изведен срещу Георги Георгиев, но изстрелът му бе изключително неточен и не затрудни стража на "моряците".

В 69-ата минута ботевистите изравниха резултата. Па Конате бе изведен с дълго подаване по лявото крило. Почти от аутлинията бранителят центрира на близка греда, където Атанас Илиев изпревари защитниците в зелено-бяло и засече с глава в горния десен ъгъл на вратаря Георги Георгиев за 1:1.

"Канарчетата" можеха да направят пълен обрат в 72-ата минута. Рабей влезе в полето на Черно море и подаде към Емануел Току, който стреля опасно, но топката срещна крак на защитник на гостите. Секунди по-късно Ботев вкара втори гол. След центриране в наказателното поле Марио Младеновски отклони с глава и Виктор Генев се разписа. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като четирима играчи на "жълто-черните" бяха в засада.

Черно море отговори с много опасен удар на Пабло Гарсия от фаул, който обаче мина на сантиметри покрай страничната греда на Янко Георгиев.

БОТЕВ ПД - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Стефан Станчев (43)

1:1 Атанас Илиев (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 10. Славчо Шоколаров, 14. Бисер Бонев, 17. Салиф Сисе, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабеѝ, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 9. Исмаил Иса