Николай Костов: Как няма да има психологическо разстройство, когато загубим първия мач на "Герена"?!

15-07-2023, 21:13

Старши треньорът на Левски Николай Костов коментира загубата с 1:2 от ФК ЦСКА 1948.

"Футболът се играе на резултат. Имахме в първите минути скованост, която преодоляхме, но не си отбелязахме гол. Можеше да вкараме втори след първия, но така се разви мача, че получихме изравняване. Това смути нашите играчи и така завърши първата част. През второто имахме надмощие над противника, те се отбраняваха добре. Не можеше да намерим чисти голови положения, но съзадохме някои ситуации, които можеше да отбележим. Вторият гол беше стандартно положение, разказвам ви мача.

Това, което тренираме, не се получаваше толкова добре, тъй като играхме мудно. Взаимодействията ни в средата не бяха добри и направихме грешки, които не бяха фатални, но бяха смущаващи психологически за младите ни футболисти. Трябва да подобряваме играта си и да печелим повече мачове. Как няма да има психологическо разстройство, когато загубим първия мач на "Герена"? Не бяхме готови за този резултат, макар ФК ЦСКА 1948 да имат нелош отбор, но за съжаление така се получава в тази игра", каза Костов.