ФК ЦСКА 1948 би Левски по навик, Педриньо герой

07-11-2023, 19:26

ФК ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 в среща от 16-ия кръг на еfbet Лига. Шедьовър на Педриньо в 60-ата минута донесе втория успех за състава воден от Николай Панайотов срещу "сините" през настоящия сезон, след победата с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в двубой о първия кръг на шампионата. "Червените" завършиха мача с човек по-малко, след като резервата Антонио Вутов бе изгонен 10 минути преди края на редовното време.

Домакините започнаха по-добре мача и в 9-ата минута Чочев изведе Георги Русев сам срещу Пламен Андреев, вратарят на Левски спаси първия му удар, а при добавката играчът на "червените" изпрати топката над вратата. С известно закъснение страничният съдия маркира засада при тази ситуация. Малко по-късно Георги Русев отново остана сам срещу Племен Андреев, но вратарят на Левски спаси неговия удар, като и този път бе отсъдена засада.

В 12-ата минута бе и първият шанс за гостите. Роналдо свали с глава към Хосе Кордоба, но ударът на панамеца мина над вратата на ФК ЦСКА 1948.

В 40-ата минута дойде и най-чистото положение до момента в мача. Ел Джемили стреля извън наказателното поле, Даниел Наумов не се намеси убедително, а при добавката Марин Петков уцели гредата. След около 120 секунди гостите имаха претенции за дузпа, заради игра с ръка на Гурища, но те не бяха уважени от главния съдия и почивката дойде при резултат 0:0.

В 58-ата минута след груба грешка на Виячки, Фадига получи отлична възможност да изведе гостите напред в резултата, Наумов спаси негов удар, а при добавката Марин Петков за втори път в мача уцели гредата.

Малко след тази ситуация се потвърди максимата "като не вкарваш, ще ти вкарат", когато Педриньо с кинжален удар от дистанция не остави шансове на Пламен Андреев и изведе домакините напред в резултата.

В 73-ата минута имаше нов отличен шанс за Левски, който отново бе пропилян. Цунами проби отляво и центрира в наказателното поле, където Галчев бе оставен непокрит, но неговият шут мина покрай вратата на домакините.

Шест минути по-късно ФК ЦСКА 1948 остана с човек по-малко, след червен картон за Антонио Вутов. Първоначално той получи само жълт, но след преглед със системата ВАР главния съдия прецени, че нарушението на играча на "червените" срещу вратаря на Левски заслужава по-тежко наказание и изгони влезлия като резерва футболист на ФК ЦСКА 1948.

До края на мача още една добра възможност бе пропиляна от "сините", като този път Роналдо от изгодна позиция изпрати топката над вратата.

Така ФК ЦСКА 1948 записа трета победа в последните си пет мача и общо седми пореден двубой без загуба в първенството. От своя страна Левски продължи негативната си серия, като не успя да победи в трети пореден мач.