Черно море обърна храбър Етър и записа трета поредна победа

04-08-2023, 20:57

Черно море постигна трудна победа над Етър с 2:1, постигната след труден обрат. "Болярите" първи вкараха чрез Кольо Станев в началото на втората част, но с попадения на Живко Атанасов и Едгар Пашеко варненци записаха трети пореден успех в първенството.

По този начин тимът е на първо място с 10 пункта, докато Етър е последен с нито една точка в актива си.

"Моряците" стартираха по-силно, като в 21-та минута организираха добра атака, когато Велислав Василев напредна по десния фланг, центрира остро, защитник на "болярите" обаче протегна крак и кълбото облиза напречната греда.

Въпреки предимството на състава на Илиан Илиев, тимът от Велико Търново беше много близо да изненада приятно своя съперник. В 32-та минута десният краен бранител Кольо Станев получи превъзходно подаване зад отбраната на "моряците", ала в сублимния момент се провали, тъй като нанесе изключително анемичен удар.

Възпитаниците на Емануел Луканов продължиха да са по-опасният състав, който пак пропусна да открие резултата. Защитникът Кольо Станев изведе Мартин Тошев, нападателят отново комбинира с него, а при следващото си докосване, топката попадна в Букхолда, чийто удар разтресе гредата на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

С оглед играта на двата отбора, то футболистите в лилаво заслужено поведоха. Безспорно най-добрият играч в редиците на Етър Кольо Станев за пореден път остана напълно непокрит в наказателното поле на "моряците", където отправи корав удар, реализирайки за 1:0.

През втората част последва импулс в лагера на Черно море. Домакините притиснаха своя съперник и на няколко пъти несупешно пробваха да възстановят паритета. Единствено атакуващият полузащитник Мазир Сула насочи застрашително топката към вратата на Мартин Величков, но кълбото излезе в аут.

Смените на Илиан Илиев оказаха благоприятно влияние на представянето на "моряците", които в 69-та минута закономерно се добраха до изравнителен гол. Александър Василев центрира високо, таранът Атанас Илиев стреля с глава, Величков спаси, ала при добавката Живко Атанасов нямаше как да пропусне от толкова близка дистанция.

Усилията на Черно море се увенчаха с успех чак в 83-та минута, след като варненци достигнаха до пълния обрат в срещата. След прострелно подаване, току-що появилият се в двубоя Едгар Пашеко с технично изпълнение направи безпомощен стража Мартин Величков.