Черно море с важна победа във Враца

01-09-2023, 21:29

Черно море победи като гост Ботев Враца с 1:0 в среща от осмия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на резервата Атанас Илиев, който бе точен от дузпа в 81-тата минута.

Моряците вледееха инициативата през по-голямата част от мача, но пропуснаха множество положения за гол. През първото полувреме гостите не успяха да реализарт дузпа, след като удара на Пабло Гарсия от бялата точка бе отразен от Федерико Бариос. Вратарят на врачани се намеси решително още няколко пъти и определено бе в основата интригата в двубоя да се запази до последно.

От своя страна врачани също имаха по едно добро положение за отбелязване на гол през всяко едно от двете полувремена, но Иван Дюлгеров отрази опасни удари на Момчил Цветанов и резервата Спас Георгиев.

След тази победа Черно море излезе начело в класирането на Първа Лига с актив от 20 точки, докато врачани остават на 12-а позиция с шест.