Георги Русев донесе обрат на дубъла на ФК ЦСКА 1948 срещу Черноморец

02-09-2023, 20:40

Дублиращият отбор на ФК ЦСКА 1948 победи Черноморец Балчик с 2:1 след обрат в мач от осмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Царско село". Срещата ще се започни и с дебюта на главния съдия Кристина Георгиева в професионалния футбол. За "червените" играха шестима от първия тим - Емил Ценов, Антонио Вутов, Стоян Стоичков, Пиер Нгуинда, Райън Бидунга и Георги Русев.

Гостите от Балчик поведоха в 17-ата минута чрез Джонатан Н'Сонде. Малко след като измина половин час игра от началото на мача Георги Русев направи серия от финтове, влезе в наказателното поле и изравни.

В самия край на първото полувреме отново Русев се разписа за ФКЦСКА 1948 II, след като засече с глава центриране на Райън Бидунга. Малко след почивката пък гол на Валентин Йосков бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края на двубоя Бидунга бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка, а в оставащото време не паднаха нови попадения и по този начин "червените" се върнаха на победния път.